פסקי דין בהם ייצגנו בתחום הולכי רגל

פלוני נ' איי אי ג'י ישראל חברה לביטוח בע"מ 1/2022

אדם שהגיע לתדלק את רכבו בתחנת דלק ועמד ליד משאבת הדלק, נדרס ע"י רכב ונפצע ברגלו. נהגת הרכב הדורס ונוסע ברכב גרסו שהם בכלל לא פגעו באותו אדם ובעצם הוא מעד ונפל בלי שום קשר לרכב שלהם. חברת הביטוח נתפסה לאותה גרסה וסירבה בתוקף לשלם לנפגע פיצויים. המקרה הגיע לבית המשפט והתובע יוצג ע"י משרדנו. העד הראשון היה בעל תחנת הדלק שהעיד כי ראה את הרכב דורס את הנפגע. אולם, הוא לא ראה את ההתרחשות בשטח, אלא בסרט של מצלמת האבטחה שהוצבה בתחנת הדלק, סרט אשר נמחק בסמוך לתאונה ולא ניתן להציגו. בית המשפט קיבל את העדות הבלתי ישירה ולא מצא הבדל בין מראה עיניים ישיר לבין מראה עיניים של סרטון האבטחה שכבר לא ניתן להציגו. חברת הביטוח חזרה בה מהכחשתה ושילמה את הפיצוי המגיע לתובע.

ת.א. 1282-01-14 - ש' נגד "איילון" חברה לביטוח - 1/2017 (מחוזי)

נפגעת ילידת 1944, פנסיונרית שאינה עובדת, נדרסה על ידי רכב ונותרה עם 100% נכות ומאושפזת עד יומה האחרון במוסד סיעודי. חברת הביטוח טענה כי אשפוז במוסד הסיעודי נגרם רק חלקית עקב התאונה, ולכן אין עליה לשלם את מלוא עלותו. כמו כן, טענה חברת הביטוח כי עצם האשפוז במוסד הסיעודי כולל בתוכו את מלוא הטיפולים והתרופות להם זקוקה הנפגעת, ואין להוסיף על דמי האשפוז סכומים נוספים. בית המשפט המחוזי דחה טענות אלה וחייב את חברת הביטוח לשלם את מלוא עלות האשפוז וכן תוספת בגין עלות טיפולי פיזיותרפיה, קלינאות תקשורת ועזרת בני משפחה בתוך המוסד הסיעודי. בסך הכל נפסק סכום כולל של כ-.3,300,000 ש"ח.

יוסי אחיטוב נ' "מי עדן" ו"הפניקס" חברה לביטוח - 6/2012

פסיקת פיצויים בסך כולל של מעל 3,500,000 ש"ח למחלק כדי מים מינרליים מטעם חברת "מי עדן", אשר נפצע בגבו בתאונת עבודה עקב הרמה לא נכונה של כדי מים, ונותר עם 10% נכות.

הדר יבניאלי נ' עיריית הרצליה - 10/2014

אשה בת 52 החנתה רכב וירדה ממנו כדי להוציא תיק מתא המטען. תוך כדי ירידתה מהרכב נפלה ונפצעה. המחלוקת הייתה האם מדובר בתאונת דרכים, שאז מבטחת הרכב צריכה לשאת בפיצוי, או האם מדובר בנפילה עקב מפגע בשטח עירוני, ואז העירייה צריכה לפצות. בפסק-דין תקדימי נקבע כי נפילה בזמן ירידה מהרכב, גם כשהסתיימה הנסיעה - עדיין נחשבת תאונת דרכים, והפיצוי הוטל על חברת הביטוח של הרכב. במסגרת זו, פוצתה התובעת בסכום כולל של כ-.250,000 ₪.

קרן אביבה נ' מדינת ישראל, עיריית קריית גת ואח' - 6/2013

נפילה של אשה מבוגרת במרכז מסחרי בקריית גת, עקב מדרגות שבורות. המדינה טענה כי היא אינה חייבת לפצות, שכן חרף היותה הבעלים הרשמי של המקום, היא לא בנתה את המדרגות, ואין לה כל קשר וזיקה למקום. בית-המשפט דחה טענה זו, וקבע שדי בכך שהמקרקעין רשומים במרשם המקרקעין על-שם המדינה, והמדינה היא הבעלים הרשום של המקרקעין - כדי להטיל עליה חבות לפצות כל נפגע בתחום זה, גם אם האתר נבנה או מתוחזק על-ידי גוף אחר, וגם אם אותו גוף מנהל ושולט במקום משך שנים רבות. לפיכך, הוטלה החבות לפצות את הנפגעת הן על המדינה והן על המחזיקים בפועל.

חן צרפתי נ' עיריית פתח תקווה - 10/2011

בית-המשפט קיבל תביעת תלמידה כנגד בית-ספר תיכון, בגין רשלנות בניהול בחינת בגרות בספורט, אשר בוצעה על משטח מזרונים אשר לא היו מחוברים אחד לשני כראוי, וכתוצאה מכך החליקה התובעת בזמן ביצוע תרגיל ונפצעה בכתפה. התלמידה פוצתה בכ-.150,000 ש"ח, בגין 7.5% הנכות אשר נותרו לה עקב פציעתה.

אילן יעקובי נ' עיריית ירושלים ו"הפניקס" חברה לביטוח - 7/2011

תביעת נזיקין של אוהד בית"ר ירושלים, אשר נפצע באיצטדיון טדי בזמן משחק כדורגל. האוהד נשען על גדר הפרדה באיצטדיון, אחיזתו נשמטה, ידו החליקה על פני הגדר, וכף ידו נחתכה מזיז בולט בגדר. עיריית ירושלים סירבה לפצותו, בטענה שמדובר היה בהתנהגות פרועה ולא צפויה. בית-המשפט קיבל את התביעה, וחרף רשלנותו התורמת של התובע, חייב את העירייה בפיצויי נזיקין של כ-.90,000 ש"ח. תביעת העיריה כנגד בית"ר ירושלים - נדחתה, והעירייה חויבה לשלם לבית"ר כ-.12,000 ש"ח הוצאות משפט.

אסתר בן חמו נ' "שופר סל" בע"מ

דיון בחבות של "שופר סל" לפיצוי לקוחה שנפגעה עקב החלקה ונפילה בשטח החנות.

רות צופי נ' עיריית תל-אביב ו"אריה" חברה לביטוח בע"מ

חיוב עיריית תל-אביב בפיצויים לאישה בת 69, שנותרה עם 15% נכות, עקב נפילה על מדרכה משובשת.

דור אנה נ' "שופרסל" בע"מ - 3/2011

חברות הביטוח של רשת שופרסל וחברת ניקיון סרבו לפצות עובדת אשר החליקה בשופרסל עקב רשלנות המעביד. לאחר ניהול משפט חויבו חברות הביטוח בפסק הדין לפצות את העובדת בסכום כולל של כ-.1,230,000 ש"ח (לפני ניכויי ביטוח לאומי וקרן פנסיה).
Call Now Button