עו"ד תאונות דרכים פרויליך פרחי

עורך דין תאונות דרכים - פרויליך פרחי

לפני הכל – מה לעשות במקרה של תאונת דרכים?

4 שנים שהה ד' לקוח משרדנו בתרדמת לאחר תאונת אופנוע קשה, כשלפתע התעורר. בתקופה זו קיבל עו"ד אריאל פרויליך החלטה קריטית שלא לסגור את התיק ולהמתין לשינוי. היום אנחנו יודעים שהחלטה זו שווה מיליוני שקלים עבור הלקוח שלנו. צפו

נגן וידאו

נזק נפשי הוא בדיוק כמו כל נזק אחר שנגרם בתאונות נזיקין
עו"ד תאונות דרכים גליה פרויליך עם ההסבר המלא בנושא נזק נפשי בעקבות תאונה

נגן וידאו

משרדנו עוסק בייצוג נפגעי תאונות דרכים מעל ל-20 שנים. הנה כמה נקודות, תובנות וטיפים חשובים שאנו חולקים עמכם מניסיוננו:

רוב הפציעות התאונתיות מתרחשות בתאונות דרכים. לכן רוב תביעות נזקי הגוף שמנוהלות מול חברות הביטוח הן על פציעות בתאונות דרכים. הייצוג המשפטי של נפגעי תאונות דרכים הפך לנפוץ ביותר בין עורכי הדין. ההנחה היא שמדובר בתחום משפטי פשוט שלא דורש מיומנות, הכשרה או ניסיון, אך מדובר בהנחה שגויה לגמרי.

מתי צריך להגיש תביעת תאונת דרכים?

מתלבטים האם הנכם זכאים לפיצויים עבור התאונה שעברתם? חשוב שתדעו שהזכות לפיצויים של הנפגע בתאונת הדרכים היא מוחלטת.

עו"ד תאונות דרכים - מה נחשב תאונת דרכים?

המונח "תאונת דרכים" כולל תרחישים רבים שחורגים לגמרי ממשמעותו המילולית – פציעות שאירעו בזמן כניסה ויציאה מהרכב, סגירת דלתות על אצבעות, פציעות שארעו בזמן תיקוני דרך כמו החלפת צמיג או טיפול ברדיאטור רותח, הדרדרות כלי רכב, הנפת מטענים ע"י מנופים שעל משאיות, ואפילו נזק נפשי עקב ראיית תאונה שבה נפגע קרוב משפחה. תרחישים אלה ורבים אחרים הוכרו במרוצת השנים כנפגעי "תאונות דרכים" וכזכאים לפיצויים.

זכאות לפיצויים - איך מחשבים? עורך דין תאונות דרכים

הפיצויים משולמים ע"י חברות הביטוח שמבטחות את משתמשי הרכב. שני חוקים עיקריים מגדירים את זכויות נפגעי תאונות הדרכים – פקודת ביטוח רכב מנועי וחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. החוקים משולבים ומחייבים כל בעל רכב לבטח את רכבו בביטוח חובה. במקביל ניתנה לכל נפגע תאונת דרכים זכות מלאה לקבל פיצוי על פציעתו. נהג שיכור שהתנגש בקיר ונפצע קשה, יקבל פיצוי מלא עבור פציעתו, בדיוק כמו הולך רגל שנדרס במעבר חצייה.

ביטוחי חובה לרכב דו גלגלי מאפשרים הנחות של עד 25% מעלות הביטוח, תמורת ויתור על 25,000 ₪ מהחלק הראשון של הפיצוי. כלומר, כל נפגעי תאונות האופנועים שספגו פציעות קלות ששיעור הפיצוי לא מגיע ל-25,000 ₪, לא יקבלו פיצויים. מדובר במרבית התאונות, מאחר ורוב פציעות האופנוענים הן תוצאת החלקות, פצעי שפשוף ואפילו שברים קטנים. תמורת הנחה של כ-1,200 ₪ בפרמיית ביטוח החובה מאבדים נפגעים אלו את זכותם לפיצויים. 

בחירת עורך דין תאונות דרכים לייצוג הינה החלטה קריטית ביותר:

הייצוג בהשגת פיצויים מרביים לנפגעי תאונות דרכים הוא לא פחות ממלאכת מחשבת משפטית. הידע והניסיון הדרושים לשם כך הם עצומים (ללא שום גוזמא). החל מהוכחת התאונה, הכוונת הלקוח בהתנהלות ההמשכית, איסוף נכון של כל הנתונים האישיים שלו, ניהול ההליך המשפטי, כולל מו"מ מקדים והגשת תביעה נכונה, ניהול נושא המומחים הרפואיים שמעריכים את הנכות, הגשת חוות דעת בתחומים נוספים, יכולת חקירה של עדים ומומחים, יכולת כתיבת סיכומים, שכנוע, טיעון, ניהול מו"מ טיפול בטענות הגנה של חברות ביטוח, ועוד פעילות משפטית רבה.

עורך דין תאונות דרכים מתאים הוא כזה שיש לו את הכלים, הניסיון והיכולת לנהל הליך משפטי מלא של פציעה בתאונת דרכים, מתחילת התהליך ועד סופו. מדובר בעורך דין שניהל תביעות רבות עד סיומן בפסקי דין, וביכולתו להציג דוגמאות של פסקי דין שמשרדו יצר. רק משרדי עו"ד תאונות דרכים עם וותק ומומחיות מתאימה ומוכחת ערוכים למעשה להתמודד עם הבעייתיות של ניהול ההליך, ועם מגוון טענות ההגנה של חברות הביטוח. חברות הביטוח מציבות כנגד עורכי דין מנוסים, שכל עיסוקם הוא להגן עליהן, ולגרום שישלמו כמה שפחות. התמשכות ההליך המשפטי מתישה, שוחקת ויכולה לגרום לנפגע או לעו"ד תאונות דרכים בלתי מנוסה להיכנע לפשרה נמוכה. לכן תפקידו של הפרקליט מטעם נפגע תאונת דרכים הוא למנוע ככל האפשר סחבת והתשה, ולנהל את ההליך עד תומו תוך חשיפה מינימאלית של הלקוח למוראות ההליך המשפטי. מצד אחד עידוד הלקוח להמשיך בהליך ללא מורא, ומצד שני גם לדעת להמליץ על פשרה כאשר הפשרה ראוייה ומשקפת סיכונים ממשיים.

משרדנו הוא הבחירה הנכונה ביותר בייצוג בתביעות של תאונות דרכים:

 בראש ובראשונה בשל ניסיוננו העצום בתחום תאונות הדרכים. באלפי ההליכים המשפטיים בהם ייצגנו, נחשפנו כמעט לכל תרחיש. הופענו בכל הערכאות. ייצגנו מול כל עורכי הדין מטעם חברות הביטוח. יצרנו תקדימים משפטיים בתחום תאונות הדרכים הנלמדים באוניברסיטאות ובמכללות. לכל עורך דין שמועסק אצלנו יש ניסיון אישי רב במו"מ, בהופעות, חקירות עדים, כתיבה משפטית, טיעון בעל פה. אנו מומחים בניהול תביעות של פציעות קשות. נפגעי עמוד שדרה, נפגעי ראש, קטועי גפיים, פגיעות נפשיות ונוירולוגיות. כל סוגי המקרים הללו ועוד רבים אחרים טופלו במשרדנו במגוון צורות כולל ייצוג בערכאות ערעור. כמו כן, אנו עובדים עם מיטב המומחים הרפואיים ומיטב המומחים בתחומים אחרים. אתם מוזמנים לקרוא באתרנו אודות מגוון פסקי הדין ולהתרשם מאינספור הכתבות שפורסמו בעיתונות על מקרים בהם טיפלנו.

תביעות תאונות דרכים שיוצגו על ידינו

פיצויים ע"ס 620,000 ₪ על שבר בקרסול בתאונת דרכים

ביוני 2020 הורכב פלוני, צעיר בן 24, על קטנוע בהרצליה.

הנהג איבד שליטה והנוסע נפל מהקטנוע – סבל משבר בקרסול שמאל.

ייצגנו את הנפגע בתביעה שהוגשה בבימ"ש השלום ברמלה.

בימים אלו הסתיימה תביעתו בפשרה של 620,000 ₪.

פיצויים ע"ס 200,000 שח על נזק צווארי בתאונת – דרכים

במרץ 2017 "פלוני" בן 33 נפגע בתאונת דרכים, נהג ברכבו ורכב אחר פגע בו מאחור.

מאז החל לסבול מכאבי צוואר וגב.

הוא פנה בדרישה חברת הביטוח "שלמה" שסירבו לפצותו.

לפיכך, הגשנו בשם התובע תביעה לבית המשפט השלום בת"א.

ביוני 2022 הסתיימה התביעה בפשרה של 200,000 ₪ בהתאם

להצעת הפשרה של כב' השופטת מיה רויזמן-אלדור.

תובעת בת 23 נפגעה בתאונת דרכים בשנת 2016 ופוצתה ב- 396,000 ₪

פלונית בת 23 נפצעה בתאונת דרכים (התנגשות) בשנת 2016.

תביעתה נוהלה ע"י משרדנו בביהמ"ש השלום בהרצליה כנגד מבטחת הרכב AIG.

מומחים רפואיים שמונו ע"י ביהמ"ש קבעו 16% נכות בתחום האורטופדי.

הסתיימה התביעה בפסק – דין שמאשר את הצעת הפשרה של בית המשפט בסכום של 396,000 ₪.

המלצות על עורך דין תאונות דרכים

מאמרים נוספים בתחום תאונות דרכים

הבעייתיות בהגדרת אופניים וקורקינט חשמליים כ"רכב מנועי" וכגורם לשלילת הזכות לפיצויים מכוח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים

הגדרת "רכב מנועי" בחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים" (להלן: "החוק" או הפלת"ד) חוק הפלת"ד שחוקק בשנת 1976 הוא חוק סוציאלי שנותן זכות לקבלת פיצויים לכל

קרא עוד »