עורך דין רשלנות רפואית

עורך דין רשלנות רפואית
עורך דין רשלנות רפואית

עורך דין רשלנות רפואית

תביעה וייצוג ע"י עורך דין רשלנות רפואית

תביעה בגין רשלנות רפואית תוגש בדרך כלל כנגד הרופא הרשלן ו/או כנגד המוסד הרפואי בו ניתן הטיפול הרשלני.
הטיפול בתיק רשלנות רפואית בסיוע עורך דין רשלנות רפואית כולל איסוף קפדני של תיעוד רפואי, קבלת ייעוץ מקיף ממומחים
רפואיים בכל תחומי הרפואה, הגשת תביעה לבית-המשפט
כנגד הגורם האחראי לנזק, הכנת חוות-דעת רפואיות בכל התחומים הרלוונטיים וניהול התיק בבית-המשפט.

למשרדנו ניסיון רב בייצוג נפגעי רשלנות רפואית, וניהלנו תביעות רבות בתחום זה. 
תחום הרשלנות הרפואית הוא תחום ייחודי הדורש מיומנות, ידע וזהירות. 
להבדיל מדיני הנזיקין הרגילים שבהם האחריות הנזיקית מוטלת כדבר שבשגרה, נוקטים בתי המשפט זהירות רבה בחיוב רופאים ומוסדות
רפואיים לשאת באחריות לאי-ריפויו או לנזקיו של חולה שבו טיפלו. 

בתחום הרשלנות הרפואית קיימת חקיקה ייחודית ופסיקה רבת היקף עם כללים ספציפיים. 
בחלק גדול מהמקרים מדובר בשאלות רפואיות מורכבות, שהשופט מתקשה לפסוק בהן, ולכן מתמנים מומחים ניטרליים על-ידי בתי-המשפט,
אשר חוות-דעתם עשויה להכריע את גורל המשפט.

האתגרים בתחום ספציפי זה רבים וגדולים, החל מהקושי להשיג חוות-דעת רפואית רצינית של מומחה ידוע שם, שיהיה מוכן להעיד אודות רשלנותם של חבריו הרופאים, המשך בהתמודדות כנגד חוות דעתם של המומחים מטעם הנתבעים, שנכונותם להעיד ולתמוך בחבריהם הרופאים גדולה הרבה יותר, וכלה בניהול המשפט, הבאת הראיות והוכחת הנזק.

משרדנו נבחר ע״י דירוג דן אנד ברידסטריט 2022 כאחד המשרדים המובילים
ברשלנות רפואית

עורך דין רשלנות רפואית

המלצות על עורך דין רשלנות רפואית

המלצות

עורך דין רשלנות רפואית - סיפורי הצלחה

עורך דין רשלנות רפואית

ת.א. 9377-12-12 פלונית נ' שירותי בריאות כללית

פלונית ילדה שלישייה בניתוח קיסרי בבית חולים ידוע במרכז הארץ. לאחר הלידה, התלוננה על כאבי בטן חזקים ובהמשך על דימום. הצוות הרפואי התעלם מתלונותיה ולא העניק לה טיפול מתאים, ולבסוף היא התמוטטה עקב דימום פנימי כבד. היולדת הובהלה לטיפול נמרץ, שם עברה החייאה וניתוח. אולם, למרבה הצער היא נותרה סיעודית עם שיתוק מוחי ותפקודי מלא. הוגשה תביעה בגין רשלנות רפואית ולאחר מאבק משפטי קשה, במהלכו נחקרו רופאים ומומחים רבים, נפסקו לתובעת פיצויים בסכום כולל של כ-9,000,000 ש"ח, מעבר לגמלאות הביטוח הלאומי. סכום זה הינו יוצא דופן בתביעות מסוג זה, והוא כולל בתוכו פיצוי שאין לו אח ורע בסך של כ-2,000,000 ש"ח, עבור כאב וסבל.

עורך דין רשלנות רפואית

ת.א. 20747-08-14 (מחוזי מרכז) ש.ר. נ' מדינת ישראל

פסיקת פיצוי בסך כולל של כ-2,300,000 ש"ח. מדובר היה ברשלנות רפואית בלידת התובע משנת 1997. התובעים טענו שמדובר היה ברשלנות רפואית בלידת התובע. הרשלנות התבטאה בהחלטה רשלנית להוליד את התובע בלידת ואקום אשר לא הייתה הכרחית בנסיבות, וגם לא נעשו כל השיקולים הרפואיים וההכנות שהיו צריכות להעשות לקראת לידה כזו. בנסיבות אלה, נמשך העובר בעוצמה ונגרמה לו נכות בשיעור 25% בכתפו. הנתבעת טענה שמדובר היה בשיקולים רפואיים מקובלים, וכי לא הייתה כל רשלנות רפואית שגרמה לנזק. בית המשפט דחה את טענות הנתבעת ופסק לתובע את הפיצוי האמור לעיל.

עורך דין רשלנות רפואית

ד' נ' מדינת ישראל- משרד הבריאות​

התובע יליד 2004, נפל בבית סבתו וקיבל מכה חזקה בראשו. כעבור זמן קצר, הובא התובע למוקד קופת החולים, שם נלקחו ממנו מדדים. משם, הוא הופנה בדחיפות למיון בבית החולים לצורך השגחה וייעוץ נוירולוגי. בבית החולים לא נעשתה שום השגחה על התובע ולא בוצעו בדיקות מתאימות עד לרגע שבו התובע התמוטט ואיבד את הכרתו. התובע הועבר לבית חולים אחר, שם אובחן כסובל משטף דם בין המוח לגולגולת, הוא נותח ונותר עם פגיעה קשה.
בתיק זה הוגשה תביעה בחודש אוקטובר.

עורך דין רשלנות רפואית

מקרים נוספים בטיפול עורך דין רשלנות רפואית

ת.א. 9377-12-12 פלונית נ' שירותי בריאות כללית – 5/2016 (מחוזי)

פלונית ילדה שלישיה בניתוח קיסרי בבית-חולים ידוע במרכז הארץ. לאחר תום הלידה התלוננה משך שעות על כאבי בטן ומאוחר יותר גם על דימום. הצוות הרפואי לא התייחס לתלונותיה ולא טיפל. לאחר שעות רבות היולדת התמוטטה מאבדן דם עקב דימום פנימי קשה. היא הובהלה למחלקת טיפול נמרץ, שם בוצע ניתוח לאיתור הדימום. במהלך הניתוח לקתה היולדת בדום לב, בוצעה החייאה, ובסופו של דבר היא נותרה משותקת לחלוטין, עם הכרה מינימאלית. התובעת הגישה באמצעות משרדנו תביעת רשלנות רפואית כנגד בית-החולים. לאחר מאבק קשה בבית-המשפט המחוזי בתל אביב, במהלכו נחקרו רופאים רבים, ניתן פסק דין אשר הכיר ברשלנות הקשה של בית-החולים, ופסק לתובעת פיצויים בסך כולל של כ-.9,000,000 ש"ח (מעבר לגמלאות הביטוח הלאומי).

ר.ש. נ' מדינת ישראל (משרד הבריאות) – 10/2014

מכון לטיפולי עור שפעל בתחומי בית-החולים אסף הרופא, חויב לשלם למטופלת פיצויים בסך של כ-.80,000 ₪ בגין תוצאות רשלניות של טיפול פוטודינאמי (טיפול קוסמטי לעור הפנים). בית-החולים חויב לשלם פיצוי עקב פגיעה באוטונומיה, דהיינו העדר הסבר מפורט דיו בדבר הסיכונים הטמונים בעשיית הטיפול, וחשיפתה של המטופלת לסיכונים אל המבלי שהדברים הוסברו לה מראש.

ת.א. 30964-10-15 (מחוזי ת"א) רוזנטל ואח' נ' מדינת ישראל – 2/2018

יולדת לקתה בשפעת קשה לאחר שילדה בן בריא. היא אושפזה בבית-החולים איכילוב במחלקה לטיפול נמרץ. במשך 5 שבועות הייתה היולדת במצב אנוש, מורדמת ומונשמת. מצבה השתפר בהדרגה, והיא הועברה למכונת הנשמה. ביום 13.3.2013 לאחר חצות נמצאה התובעת במיטתה ללא דופק וללא נשימה. בוצעה החייאה אשר הצליחה חלקית, והתובעת נשארה במצב של צמח, עד עצם היום הזה. לאחר בדיקה הסתבר שהמוניטור שאליו הייתה מחוברת, הראה דום נשימה והפסקת פעילות לבבית משך 15 דקות רצופות לפני תחילת ההחייאה. במהלך דקות אלו, איש מצוות בית החולים לא ניגש אליה, ולכן בגלל השיהוי הלא מוסבר נגרם הנזק הקשה למוחה. לאחר ניהול הליך משפטי מורכב בבית-המשפט המחוזי בתל אביב, הסתיימה התביעה בפשרה כוללת של כ-.6,000,000 ש"ח, וזאת מעבר לגמלאות ביטוח לאומי בסך של כ-.600,000 ש"ח. לפסק הדין המלא>

מהעיתונות - עורך דין רשלנות רפואית

ת.א. 30964-10-15 (מחוזי ת"א) רוזנטל ואח' נ' מדינת ישראל (פס"ד ניתן לאחרונה)

יולדת צעירה, ילידת 1985, עורכת דין במקצועה, לקתה בשפעת קשה לאחר שילדה בן בריא. היא אושפזה בבית-החולים "אסף הרופא" במחלקה לטיפול נמרץ. במשך 5 שבועות הייתה היולדת במצב אנוש, מורדמת ומונשמת. מצבה השתפר בהדרגה, והיא הועברה למכונת הנשמה.

ביום 13.3.2013 נמצאה התובעת במיטתה ללא דופק וללא נשימה. בוצעה החייאה אשר הצליחה חלקית, והתובעת נשארה במצב של צמח, עד עצם היום הזה. לאחר בדיקה הסתבר שהמוניטור שאליו הייתה מחוברת, הראה דום נשימה והפסקת פעילות לבבית משך 15 דקות רצופות לפני תחילת ההחייאה. במהלך דקות אלו, איש מצוות בית החולים לא ניגש אליה, ובגלל השיהוי הלא מוסבר נגרם נזק קשה למוחה.

לאחר ניהול הליך משפטי מורכב בבית-המשפט המחוזי בתל אביב, הסתיימה התביעה בפשרה כוללת של כ-.6,000,000 ש"ח, וזאת מעבר לגמלאות ביטוח לאומי בסך של כ-.600,000 ש"ח ששולמו לתובעת.

בתיק זה הוגשה תביעה בחודש אוקטובר.

ת.א. 30670-07-19 (מחוזי מרכז) מ.ב. ואח' ' נ' שירותי בריאות כללית

התובעים זוג צעיר בשנות ה-20 המוקדמות לחייהם נישאו בשנת 2011 ותכננו להקים משפחה גדולה, בת 5 ילדים שיהיו קרובים בגילם זה לזה.

בשנת 2013 נולדה בתם הבכורה של בני הזוג. בביקורת שבוצעה 6 שבועות לאחר הלידה התעורר חשד כי נותרה שארית שילייה ברחמה של התובעת (שארית שניתן היה לאבחן מיד לאחר צאת השיליה בבית החולים).

מכאן החלה שרשרת של פעולות ומחדלים רפואיים שבוצעו על ידי הרופאים המטפלים בקופ"ח כללית וגרמו לרחמה של התובעת נזק קשה ובלתי הפיך שהפך אותה לעקרה.

אבחון פשוט של שארית השילייה אשר נותרה ברחם וחילוץ שארית השילייה בניתוח מתאים יכלו למנוע את כל השתלשלות הקשה שעברה התובעת שכללה בין היתר – הידבקויות קשות ברחם, חמישה ניתוחים ברחם, טיפולי הפרייה חוץ גופית קשים ומפרכים משך למעלה משנה, הריון עם תאומים שנמשך עד שבוע 24 אשר הסתיים בלידה ומוות של התאומים ימים ספורים לאחר הלידה, ולבסוף עקרות והפניית התובעת להליך פונדקאות.

תביעה מתאימה הוגשה לבית המשפט המחוזי בלוד הן בשל הרשלנות הרפואית ומצבה של התובעת אשר סובלת מנכות בשיעור 40% נכות לצמיתות, והן בשל מות התאומים לאחר לידתם. תביעה זו ממתינה לדיון.

ת.א. 48256-10-18 (מחוזי תל אביב) ד.ז. נ' מדינת ישראל- משרד הבריאות

תובע בן 10, שיחק בבית סבתו ונחבל בראשו. הוא חש עייפות (שלא היתה רגילה אצלו לשעה מוקדמת כזו של בין ערביים) ונרדם. התובע התעורר כעבור כשעה וחצי עם כאבי ראש והקיא פעמיים. אמו הבהילה אותו למוקד של קופ"ח וכבר שם אבחנה הרופאה תסמינים מדאיגים- דופק נמוך מדי לילד בגילו (60), חיוורון, נפיחות בראש, עייפות והקאות שהתרחשו כשעה וחצי לאחר הפגיעה, עליהן דווחה האם. הרופאה שלחה את התובע בדחיפות להתייעצות ולבדיקות במיון בית חולים. האם הגיעה עם בנה לבית החולים "וולפסון" בחולון, אך שם הצוות הרפואי לא התייחס לממצאים של רופאת המוקד וכן לא התייחס לממצאים רבים נוספים שהעידו על דימום תוך מוחי. למעשה המתין הקטין במיון שעות רבות ללא כל התייחסות ובדיקות שהיה צריך לבצע, עד שהתמוטט, איבד הכרה והובהל בדחיפות לבית חולים "איכילוב".

בבית החולים איכילוב אובחן דימום תוך מוחי קשה שיכל היה להימנע להחלוטין אילו טופל מיידית בוולפסון. כיום התובע במצב של 100% נכות לצמיתות, עם שיתוק מוחין קשה. בתיק זה הגיש משרדנו לפני מס' חודשים תביעה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בצירוף חוות דעת מומחים בתחומי הנוירוכירוגיה, הנוירולוגיה ורפואת ילדים. התיק ממתין לדיון.

ס' נ' שירותי בריאות כללית

התובע, צעיר בן 22, החל לסבול מכאבי ראש, מיחושים, כאבי חזה והקרנות לכתף, כאבים מפושטים בכל הגוף ותופעות רפואיות שונות, שאינן אופייניות לבני גילו. התובע התלונן במשך כשלוש שנים על תופעות אלו בפני רופאיו בקופת החולים.

במהלך השנים, בוצעו לתובע מספר בדיקות דם. במסגרת בדיקות אלו נבדק, בין היתר, ערך המשקף את רמת הטסיות בדם המכונה בבדיקות הדם PLT, שערכו התקין הינו בטווח של 130-450 אלף לכל ממ"ק. הסתבר, כי בשלוש השנים בהן התלונן התובע בפני רופאיו עלתה רמת הטסיות בדמו באופן הדרגתי למדד גבוה ומסכן חיים של 962 אלף.

עליית טסיות בדם מצביעה על מחלה בשם "טרומבוציטוזיס" ממנה סבל התובע ואשר לא אובחנה על ידי רופאיו.

למרות הסימפטומים מהם סבל התובע והממצאים החריגים שהדגימו בדיקות הדם לא נעשתה כל פעולה פוזיטיבית מצד הרופאים המטפלים, הם לא פנו לתובע, לא נעשה בירור מעמיק ולא ניתן לתובע טיפול תרופתי מציל חיים להורדת הטסיות בדם, שהיה בו כדי למנוע את התדרדרות מצבו. בעקבות ההתעלמות ממצבו של התובע הוא קיבל מספר התקפי לב קשים וכיום הוא בעל נכות בשיעור 100% לצמיתות.

בתיק זה הוגשה תביעה לפני מס' חודשים לבית המשפט המחוזי בתל אביב, תיק זה ממתין לדיון.

א.ל. ואח' נגד ד"ר שמש

תינוק בן 8 ימים, אשר עבר ברית מילה על ידי מוהל שהוא גם רופא במקצועו. ברית המילה התבצעה בצורה רשלנית במהלכה חתך המוהל חלק גדול מאיבר מינו של התינוק והביא למצב של עיוות קשה של איבר המין עם 20% נכות. מדובר בנזק גדול מאוד ובמקרה טראומטי במיוחד עבור ההורים אשר הבהילו את התינוק המדמם לבית החולים ובדרך עברו תאונת דרכים עקב סערת רגשות.

בתיק זה אנו תובעים הן את נזקיו של התינוק והן את נזקיה של אמו אשר נותרה כתוצאה מהאירוע הקשה עם נכות נפשית בשיעור 25% לצמיתות.

תביעת נזיקין תוגש בימים אלו כנגד הרופא המוהל.

ת.א. 4324-12-15 (מחוזי מרכז) ר.ל. נגד מדינת ישראל ואח' (ניתן פסק דין לאחרונה)

איחור באבחון זיהום בעמוד השדרה. מדובר בתובע בן 50 שהחל לסבול מכאבים פתאומיים ועזים בגב התחתון עם הקרנה לרגל שמאל, והוא הובהל באמבולנס לאיכילוב.

בדיקת דם שבוצעה הדגימה ספירת כדוריות דם לבנות גבוהה וספירת ליקוציטים גבוהה המעידה על קיומה של דלקת.

למרות הימצאות דלקת ברורה בעמוד השדרה, הצוות הרפואי ייחס את כאביו של התובע לפריצת דיסק מעברו.

במשך למעלה משבוע שכב התובע באשפוז כשהוא נאנק מכאבים, עד שמצבו החריף והוא נשלח לבדיקת MRI. הבדיקה הדגימה זיהום בתעלת עמוד השדרה עם שינויים בנוזל גזע המוח. התובע עבר ניתוח דחוף לכירתת חוליות בצוואר וניקוז הנוזל הדלקתי. לתובע נקבעו נכויות בשיעור 57% בתחומי האורטופדיה והנוירולוגיה. תיק זה הסתיים בפיצוי של 720,000 ש"ח מעבר לתשלומי המוסד לביטוח לאומי במסגרת הסדר פשרה שקיבל תוקף של פסק דין.

הצוות שלנו

עורך דין רשלנות רפואית

עו״ד אריאל פרויליך

עורך דין רשלנות רפואית

עו״ד ניסים פרחי

עורך דין רשלנות רפואית

עו״ד ענת בלום

עורך דין נזקי גוף

עו״ד שחר רום

עורך דין נזקי גוף

עו״ד דליה אנג׳ל

עורך דין נזקי גוף

עו״ד רן פרויליך

עורך דין נזקי גוף

עו״ד ענבר הרשקוביץ

עורך דין רשלנות רפואית
עו״ד ענת בלום
עורך דין נזקי גוף
עו״ד שחר רום
עורך דין נזקי גוף
עו״ד דליה אנג׳ל
עורך דין נזקי גוף
עו״ד רן פרויליך
עורך דין נזקי גוף
עו״ד ענבר הרשקוביץ
עורך דין נזקי גוף
עו״ד רות ערן
עורך דין נזקי גוף
עו״ד ענת שר
עורך דין נזקי גוף
עו״ד גליה פרויליך
עורך דין נזקי גוף
עו״ד שונית הלמר
עו״ד מירית יוגב
עורך דין נזקי גוף

עו״ד רות ערן

עורך דין נזקי גוף

עו״ד ענת שר

עורך דין נזקי גוף

עו״ד גליה פרויליך

עורך דין נזקי גוף

עו״ד שונית הלמר

עו״ד מירית יוגב

איך זה עובד

עו"ד פרויליך פרחי

בפגישה זו ניתן לכם תמונת מצב של הסיכוי לפיצוי והערכת שווי התביעה,
במידת האפשר.

עו"ד פרויליך פרחי

לאחר איסוף כל המסמכים ובדיקתם, נבצע פניה ישירה לחברת הביטוח או שנגיש תביעה לבית המשפט.

עו"ד פרויליך פרחי

נדרוש עבורכם פיצוי מקסימלי, ובמידת הצורך ננהל הליך משפטי עד סופו,
בכל הערכאות הדרושות.

עו"ד פרויליך פרחי

בפגישה זו ניתן לכם תמונת מצב של הסיכוי
לפיצוי והערכת שווי התביעה, במידת האפשר.

עו"ד פרויליך פרחי

לאחר איסוף כל המסמכים ובדיקתם, נבצע פניה ישירה לחברת הביטוח או שנגיש תביעה לבית המשפט.

עו"ד פרויליך פרחי

נדרוש עבורכם פיצוי מקסימלי
ובמידת הצורך ננהל הליך משפטי עד סופו,
בכל הערכאות הדרושות.