עורך דין תאונות תלמידים

רשויות החינוך המקומיות מחויבות לבטח בביטוח תאונות אישיות את כלל ילדי הגנים והתלמידים הזכאים לחינוך חינם הלומדים במוסדות החינוך שבתחום שיפוטן, כפי שמתחייב מסעיף 6(ד1) לחוק לימוד חובה (תיקון מס' 20) תשנ"ד-1994 וכן מחוק ביטוח תאונות אישיות לתלמידים (תיקוני חקיקה), התשע"ו-2016.

רקע בנושא תאונות תלמידים

בכל חופש גדול, מאות ילדים נפגעים בתאונות שונות, ולכן חשוב לדעת, שלמרות שהילדים נמצאים במסגרות פרטיות או עם ההורים, בזכות ביטוח תאונות אישיות לתלמידים, יש להם כיסוי מלא 24/7. הביטוח תקף בכל השנה, גם כאשר הילדים אינם בבית הספר, כלומר בסופי שבוע, אחר הצהריים ובחופשות. כמו כן, קיימת הרחבה בפוליסה לגבי נפגעים שנפגעו בחו"ל ונשלחו מטעם המוסד החינוכי.

עד מתי ניתן להגיש תביעה בגין תאונות תלמידים ?

יש להגיש תביעה תוך עד שלוש שנים מיום המקרה, אבל במקרה של קטין מתחת לגיל 18, ניתן להגיש את התביעה עד הגיעו לגיל 21, כלומר 3 שנים מגיל 18.

חשוב לפנות לקבלת יצוג משפטי באמצעות עורך דין העוסק בתחום ספציפי זה ובעל ניסיון רב, שכן מדובר בתביעות של קטינים, אשר נותרו במקרים רבים עם נכות לצמיתות ויש לדאוג למצות את זכויותיהם במסגרת פוליסת הביטוח.

5 דברים שאתם חייבים לדעת על תאונות תלמידים:

מה לעשות כאשר הילד נפגע בתאונה?

תאונות תלמידים שיוצגו על ידנו

565,000 ₪ פיצויים לקטין שנפגע בתאונת דרכים בשנת 2012 בהיותו בן 13

בשנת 2012 לפני 10 שנים הוסע הקטין, שהיה אז בן 13 ברכב נהוג ע"י אחותו.
משאית התנגשה ברכבם והקטין נפצע.
מאז התאונה חלה הדרדרות קשה במצבו הנפשי. הקטין היה תלמיד מצטיין, החלה ירידה בלימודיו ונסיגה במצבו החברתי.
מומחית בתחום הנפשי שמונתה ע"י בית המשפט נתנה נכויות זמניות לשנים רבות ועיכבה את ניהול התיק.
בחוות דעת סופית העריכה 15% נכות נפשית כתוצאה מהתאונה.
בימים אלו ניתן פסק – דין שמאשר פשרה בין הצדדים לאור המלצת כב' השופט אייל כהן מביהמ"ש השלום ברמלה בסך 565,000 ₪.

פלוני נ' עיריית "בת-ים" ו"איילון" חברה לביטוח – 7/2021 (שלום)

מקרה טרגי של ילד בן 7 שאיבד את אחת מעיניו בעת משחק במגלשה ציבורית בבת-ים, שבה התקינה העיריה קרש עם בורג בולט כלפי פנים בפתח היציאה מהמגלשה. בדיעבד, התברר כי המגלשה היתה מיועדת להריסה, אך העיריה נמנעה במשך חודשים ארוכים לעשות זאת. במקום זאת, היא ניסתה לחסום את המגלשה באמצעים מאולתרים ומסוכנים. תחילה הכחישה העיריה את אחריותה לנזקיו של הקטין, אך לאחר התדיינות משפטית הסכימה לפצות את הילד והוריו במסגרת פשרה, בסך כולל של 1,150,000 ש"ח.

ת.א. 65248-12-17 (בי"מ השלום)

התובע נפגע בהיותו תלמיד בית ספר במסגרת טיול בית ספרי שבמהלכו התנסו התלמידים במתקני אקרובטיקה. במסגרת הסדר פשרה, נפסקו לטובת התובע פיצויים בסך 409,098 ש"ח.

מקרה זה ממחיש את האחריות המוטלת על מוסד חינוכי כלפי התלמידים גם במסגרת מחוץ לבית הספר.

המלצות על עורך דין תאונות תלמידים