עו"ד תאונות עבודה

עבודת עורך דין תאונות עבודה והליך התביעה

בתאונות המוגדרות כ"תאונות עבודה", קמה לנפגע עילת תביעה נגד המוסד לביטוח לאומי. 

הגמלאות וההטבות מהמוסד לביטוח לאומי בגין פגיעה בעבודה מתקבלות במספר דרכים: מענק כספי חד-פעמי, גמלאות לתקופות קצובות
בגין נכות זמנית, גמלאות לכל החיים בגין נכות צמיתה (20% ומעלה), שיקום מקצועי ועוד.

כאשר מדובר בפגיעות קשות, עשוי הנפגע להיות זכאי לקבאות נכות כללית, ניידות, שירותים מיוחדים ועוד,
במידה והוא עומד בתנאים אשר נקבעו לכך בחוק.

במקרי מוות עשויה להיות זכאות לקצבת שארים או תלויים, הכל לפי העניין.

הליך הטיפול בתביעה של עורך דין תאונות עבודה מול המוסד לביטוח לאומי כולל הגשת התביעה לקביעת דרגת נכות, הכנת חוות-דעת רפואיות בתחומי הפגיעה השונים, ייצוג בוועדות הרפואיות בנוכחות עורך דין תאונות עבודה מהמשרד, בחינת החלטות הוועדה באמצעות מומחים רפואיים, הגשת ערעורים לוועדה הרפואית לעררים (במידת הצורך), והגשת ערעורים אל בית-הדין לעבודה.

יש לציין כי על-פי חוק, רק עורך דין תאונות עבודה רשאי לייצג את הנפגע מול הוועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי, ורשאי לטעון בפני הוועדה.

למשרדנו ניסיון רב שנים בייצוג נפגעים בפני הוועדות הרפואיות של המוסד לביטוח לאומי.

מדוע חשוב לקחת עורך דין תאונות עבודה מקצועי ובעל ניסיון רב לייצוג מול ביטוח לאומי?

– ייצוג מתחיל הרבה לפני הועדה, עו"ד מלווה ומסייע במילוי והגשת תביעה רלוונטית, צירוף המסמכים הנדרשים, יצירת קשר ומעקב מול ביטוח לאומי.

– לפני הכניסה לועדה חשוב והכרחי לעבור הכנה ותדרוך על ידי עו"ד אשר מבין היטב את המגבלה התפקודית של הנפגע/ת ובקיא בהתנהלות בועדות ביטוח לאומי.

– עו״ד מכיר את תקנות הנכות של הביטוח הלאומי ויודע להתאים את המגבלה התפקודית לתקנות. טיעון נכון מחייב את הועדה להתמקד בתקנה הספציפית ולהתייחס אליה.

– בזמן הועדה, לעורך דין תאונות עבודה יש יכולת לעשות הבחנה בין עיקר לטפל ולשים דגש על התלונות הרלוונטיות בהתאם לתאונה ולפגיעה, ולטעון בגינן.

– עו"ד יודע בדיוק מה הן הזכויות המגיעות לנפגע/ת, מכיר את ההשלכות של כל קביעה של ביטוח לאומי, ובמידה ויש התנגשות בין זכויות, הוא ידע כיצד לנהוג.

– יש לכך חשיבות אם עולה הצורך לערער על קביעת הועדה, עו"ד מנוסה ידע מתי כדאי לערער וכיצד לנסח את הערעור.

עיקר הייצוג בועדה מטרתו להשיג כמה שיותר אחוזי נכות לנפגעים, ונפגעים שלא מיוצגים יתקשו לטעון ולהתייחס בעצמם לכל ההיבטים שפורטו לעיל.

טיפים לעבודה בטוחה עם עו"ד ענבר הרקשוביץ

נגן וידאו

עורך דין תאונות עבודה - תביעות שיוצגו על ידינו

ו' לפין נ' "הפניקס" ואח'

התובע נפל מסולם בזמן עבודתו, נפצע ונותר עם נכות אורטופדית בשיעור 10%. התובע טען כי נפל מהסולם בגלל רשלנות בעלי הסולם ויצרניו. חברת הביטוח סירבה לשלם פיצויים בטענה כי אין רשלנות ואין פגם בייצור הסולם. השופט דחה את טענת הנתבעים, וחייב הן את בעלי הסולם והן את יצרן הסולם לשלם פיצויים בשיעור כולל של כ-.165,000 ₪.

י' קניאס נ' "איילון" חברה לביטוח ואח'

פועל מתכת בן 45 אשר ידו נפגעה במכונת ניסור, ונותר עם 33% נכות רפואית, פוצה בסכום של -.1,800,000 ש"ח, ללא רשלנות תורמת.

שטינלאוף נ' "הפול"

טכנאי מקררים בן 72 נפצע בתאונת דרכים ונותר עם 19ֵֵ% נכות אורטופדית. חברת הביטוח טענה כי לא מגיע לו כל פיצוי בגין הפסד השתכרות עתידי, שכן בגילו המבוגר כבר תמה תוחלת חיי העבודה שלו, ונכותו לא תגרום לו לאבדן כושר השתכרות. בית-המשפט דחה את טענות חברת הביטוח ופסק לתובע פיצוי כולל של -.476,785 ₪, שמתוכו -.352,357 ₪ בגין הפסדי השתכרות עתידיים.

המלצות על עורך דין תאונות עבודה

שאלות ותשובות – עורך דין תאונות עבודה 

גולשים רבים פונים אלינו עם מגוון שאלות וסוגיות משפטיות, ואנו תמיד שמחים להשיב, לתרום מהידע והנסיון המקצועי שלנו ולסייע ככל שניתן. הנה מספר שאלות בתחום תאונות העבודה:

ניתן להגיש תביעות כנגד כל הגופים שצוינו: כנגד ביטוח החובה של המונית, כנגד הביטוח הלאומי, וכנגד ביטוח התאונות האישיות בהראל. כדאי להיוועץ עם עו"ד בתחום על מנת לבחור במסלולי התביעה המתאימים ביותר שיובילו לפיצוי מקסימלי.

מדובר במקרה מורכב ואין לשלול רשלנות. הדבר תלוי מאוד בנסיבות המקרה כגון עדי ראייה, נהלים, הימצאות גישה בטוחה אחרת למתג ההפעלה, האם יש נכות, ואם כן- איזו. אם אין נכות, אין טעם כלכלי בתביעה.

בעיקרון אירוע מוחי או התקף לב או כל תחלואה אחרת המתרחשת בזמן עבודה אינה הופכת אוטומטית ל"תאונת עבודה". על מנת שמקרה כזה יוכר כתאונת עבודה יש להוכיח, כי מדובר באירוע חריג שהתרחש במהלך העבודה והאירוע צריך להיות גם "עקב העבודה" (סטרס חריג במהלך העבודה/ פיטורין וכו'). לכן, בעקרון אין הכרה במרבית הארועים האלה כ"תאונות עבודה". עם זאת, חשוב לבחון את הנסיבות שקדמו לאירוע ולהעריך את הסיכוי. ניתן כמובן לפנות אלינו בליווי המסמכים הרפואיים לטובת ייעוץ משפטי ספציפי.

Call Now Button