עורך דין תאונות קשות

תאונות קשות עשויות לגרום למגוון פגיעות חמורות, כגון שיתוק של ארבע גפיים (קוואדריפלגיה), שיתוק של שתי גפיים (פארפלגיה), קטיעות איברים, שיתוק של המקלעת הברכיאלית, חבלות ראש קשות, נזקים נפשיים ונוירולוגיים קשים, כוויות קשות, עיוורון, גמגום, חרשות, אילמות ועוד.

הצרכים הרפואיים של נפגעי תאונות קשות מצריכים טיפול מיוחד, וניסיון וידע רבים. 

בנוסף להליכים הרגילים של הגשת תביעה לבית-המשפט, מינוי מומחים רפואיים וניהול התיק בבית-המשפט, אנו פועלים להכנת חוות-דעת בתחום הסיעוד, חוות-דעת בתחום הדיור, חוות-דעת כלכלית בתחום הניידות, חוות-דעת בדבר עלויות אביזרי שיקום ועוד.

במקביל, וכאשר מדובר בתאונת דרכים, אנו דואגים לקבלת תשלומים תכופים מחברת הביטוח, לכיסוי צורכי מחייתו של הנפגע והוצאותיו המיידיות.

ניהול תיקי תאונות קשות מצריך ידע רב בכל הנוגע להפחתת גמלאות המוסד לביטוח לאומי מהפיצויים, ניכוי גמלאות פנסיה, טענות בדבר קיצור תוחלת חיים, תשלומים עיתיים, סיעוד הנכה בביתו לעומת השמתו במוסד סיעודי, עלויות אביזרי שיקום, טיפולים משקמים (כגון פיזיותרפיה, הידרותרפיה, קלינאי תקשורת ועוד), טיפולים פסיכולוגיים, רפואה ציבורית מול רפואה פרטית ועוד.

תיק תאונה קשה עשוי להתנהל בבית-המשפט למשך זמן רב, והוא דורש יכולות משפטיות גבוהות, ניסיון רב בניהול תיקים גדולים, ניסיון רב בחקירת מומחים ועוד.

אנו מגישים תביעות בגין תאונות קשות אל בית-המשפט המחוזי. 

במהלך הטיפול בתיקים מסוג זה עולה בדרך כלל הצורך בהגשת ערעורים על הליכי ביניים לבית-המשפט העליון, והטיפול בתיק דורש אפוא גם בקיאות בהליכים מעין אלו.

ניתן לעיין בפסקי-דין ובערעורים אותם הגשנו במקרים של תאונות קשות בפרק "פסקי דין נבחרים בהם ייצגנו" אשר באתר זה. 

פסקי-דין וערעורים אלה מעידים על הניסיון הרב אותו צברנו בניהול תיקים מסוג זה.

תביעות תאונות קשות שיוצגו על ידינו

ע' כהן נ' "הפול"

אופנוען בן 27 שנפגע בתאונת דרכים ונותר עם 47% נכות, פוצה בסכום כולל של כ-2,220,000 ₪.

א. (קטין) נ' "אליהו" חברה לביטוח בע"מ

פסיקת פיצויים בסך כולל של כ-12,000,000 ש"ח לקטין אשר נפגע בתאונת דרכים ונותר משותק לצמיתות בכל גופו (100% נכות).

פ' נ' "אליהו" חברה לביטוח - 2/2016 (מחוזי)

נפגעת תאונת דרכים, בת 21 במועד התאונה, אשר נותרה משותקת, פוצתה בסכום כולל של כ-.12,000,000 ₪, ולאחר ניכוי תגמולי הביטוח הלאומי ותשלומים אשר התקבלו על חשבון התביעה, שולם סך של 8,695,000 ₪, בהסדר פשרה אשר הוצע על-ידי בית-המשפט ואשר קיבל תוקף של פסק-דין

י' (קטין) נ' "הראל" חברה לביטוח בע"מ


חיוב חברת ביטוח בפיצויים לקטין נפגע תאונת דרכים בסך של מעל -.5,000,000 ש"ח, וזאת מעבר מעבר לגמלאות המוסד לביטוח לאומי ותשלומים תכופים בסך של מעל -.2,000,000 ש"ח.

ש. נ' הכשרת הישוב - חברה לביטוח בע"מ -

נפגע תאונת דרכים כבן 45, אשר נותר עם 84% נכות במגוון תחומים (פסיכיאטרי, נוירולוגי, אורטופדי ועוד), פוצה בסכום של -.4,500,000 ש"ח, בנוסף לגמלאות הביטוח הלאומי בסך של כ-.1,200,000 ש"ח. התיק הסתיים בהסדר פשרה, אשר קיבלה את אישורו של בית-המשפט.

נ'(קטין) נ' "ביטוח ישיר" חברה לביטוח בע"מ

הסכם פשרה מיום 23.12.2009 שקיבל תוקף של פסק דין, לפיו חוייבה חברת ביטוח לשלם לילד בן 5 פיצויים בסך כולל של כ-.7,500,000 ש"ח (המורכבים מ-.5,467,000 ש"ח + תשלומים תכופים ששולמו ותגמולי ביטוח לאומי בסך כולל של כ-.1,200,000 ש"ח, וכן שכר-טרחת עו"ד ומע"מ). הקטין הפך למשותק בשתי רגליו בעקבות פגיעה בתאונת דרכים.

המלצות על עורך דין תאונות קשות

Call Now Button