עורך דין רשלנות רפואית

תביעה בגין רשלנות רפואית תוגש בדרך כלל כנגד הרופא הרשלן ו/או כנגד המוסד הרפואי בו ניתן הטיפול הרשלני.

הטיפול בתיק רשלנות רפואית כולל איסוף קפדני של תיעוד רפואי, קבלת ייעוץ מקיף ממומחים רפואיים בכל תחומי הרפואה, הגשת תביעה לבית-המשפט כנגד הגורם האחראי לנזק, הכנת חוות-דעת רפואיות בכל התחומים הרלוונטיים וניהול התיק בבית-המשפט.

למשרדנו ניסיון רב בייצוג נפגעי רשלנות רפואית, וניהלנו תביעות רבות בתחום זה. 

תחום הרשלנות הרפואית הוא תחום ייחודי הדורש מיומנות, ידע וזהירות. 

להבדיל מדיני הנזיקין הרגילים שבהם האחריות הנזיקית מוטלת כדבר שבשגרה, נוקטים בתי המשפט זהירות רבה בחיוב רופאים ומוסדות רפואיים לשאת באחריות לאי-ריפויו או לנזקיו של חולה שבו טיפלו. 

בתחום הרשלנות הרפואית קיימת חקיקה ייחודית ופסיקה רבת היקף עם כללים ספציפיים. 

בחלק גדול מהמקרים מדובר בשאלות רפואיות מורכבות, שהשופט מתקשה לפסוק בהן, ולכן מתמנים מומחים ניטרליים על-ידי בתי-המשפט, אשר חוות-דעתם עשויה להכריע את גורל המשפט.

האתגרים בתחום ספציפי זה רבים וגדולים, החל מהקושי להשיג חוות-דעת רפואית רצינית של מומחה ידוע שם, שיהיה מוכן להעיד אודות רשלנותם של חבריו הרופאים, המשך בהתמודדות כנגד חוות דעתם של המומחים מטעם הנתבעים, שנכונותם להעיד ולתמוך בחבריהם הרופאים גדולה הרבה יותר, וכלה בניהול המשפט, הבאת הראיות והוכחת הנזק.

תביעות רשלנות רפואית שיוצגו על ידינו

ש' מכבי שירותי בריאות, אסותא מרכזים רפואיים, ביה"ח לניאדו והרופא המנתח

התובעת עברה ניתוח לקיצור קיבה. לאחר הניתוח, התובעת חשה ברע ולאחר מספר בדיקות, התגלו תסמינים הקלינים שהיו צריכים לעורר חשד שנוצר נקב שגרם לדליפה מהקיבה לחלל הבטן. עם זאת, הצוות הרפואי התעלם מהחשד ונמנע מטיפול פשוט בתובעת באמצעות צום והזנה תוך ורידית. בסופו של דבר, התובעת נאלצה לעבור ניתוח לכריתת קיבתה.
בתיק זה הוגשה תביעה לפני מספר חודשים.

ת.א. 20747-08-14 (מחוזי מרכז) ש.ר. נ' מדינת ישראל

פסיקת פיצוי בסך כולל של כ-2,300,000 ש"ח. מדובר היה ברשלנות רפואית בלידת התובע משנת 1997. התובעים טענו שמדובר היה ברשלנות רפואית בלידת התובע. הרשלנות התבטאה בהחלטה רשלנית להוליד את התובע בלידת ואקום אשר לא הייתה הכרחית בנסיבות, וגם לא נעשו כל השיקולים הרפואיים וההכנות שהיו צריכות להעשות לקראת לידה כזו. בנסיבות אלה, נמשך העובר בעוצמה ונגרמה לו נכות בשיעור 25% בכתפו. הנתבעת טענה שמדובר היה בשיקולים רפואיים מקובלים, וכי לא הייתה כל רשלנות רפואית שגרמה לנזק. בית המשפט דחה את טענות הנתבעת ופסק לתובע את הפיצוי האמור לעיל.

ד' נ' מדינת ישראל- משרד הבריאות

התובע יליד 2004, נפל בבית סבתו וקיבל מכה חזקה בראשו. כעבור זמן קצר, הובא התובע למוקד קופת החולים, שם נלקחו ממנו מדדים. משם, הוא הופנה בדחיפות למיון בבית החולים לצורך השגחה וייעוץ נוירולוגי. בבית החולים לא נעשתה שום השגחה על התובע ולא בוצעו בדיקות מתאימות עד לרגע שבו התובע התמוטט ואיבד את הכרתו. התובע הועבר לבית חולים אחר, שם אובחן כסובל משטף דם בין המוח לגולגולת, הוא נותח ונותר עם פגיעה קשה.
בתיק זה הוגשה תביעה בחודש אוקטובר.

המלצות על עורך דין רשלנות רפואית