פסקי דין בהם ייצגנו בתחום תיקי עזבונות

ת.א. 40056-06-16 עיזבון המנוחה בניגאו ז"ל נ' אינדירה מסעדות בע"מ - 8/2018

"הסעודה האחרונה": הגברת בניגאו ז"ל סיימה את חייה בנפילה ממדרגות צרות ומסוכנות במסעדת "אינדירה" בתל אביב, בשנת 2014. הגברת, בת 75 במותה, אשר נהגה לסעוד באותה מסעדה, עלתה לשירותי המסעדה הנמצאים בקומה השניה. ברידתה, נפלה במדרגות הצרות, התלולות והחשוכות, ובדקות שלאחר מכן נקבע מותה. תביעת נזיקין אשר הגשנו נגד המסעדה, עקב רשלנות בשימוש במדרגות המסוכנות, הסתיימה בפשרה לפי הצעת בית-המשפט, בסך של -.480,000 ש"ח.

ת.א.57112-07-15 עזבון המנוחה בלס ז"ל נ' חמת גדר - 8/2018

הסדר פשרה ע"ס -.1,506,647 ש"ח אשר קיבל תוקף של פסק דין ליורשיה של אשה בת 70 אשר נמצאה ללא רוח חיים באחת מבריכות הגופרית הרדודות אשר בחמת גדר. התובעים טענו שמדובר היה ברשלנות עקב אי-הצבת מציל והעדר השגחה, גם כאשר מדובר בבריכת גופרית עם מים רדודים. הנתבעים טענו שמדובר בבריכה רדודה שאינה בריכת שחייה ואינה דורשת מציל, וכן כי סיבת המוות לא הייתה טביעה אלא אירוע לבבי או מוחי. בית המשפט דחה את טענות הנתבעים, והציע פשרה בשיעור של כ-1.5 מיליון ש"ח, אשר התקבלה וקיבלה תוקף של פסק דין.

עיזבון המנוח חייקין ז"ל נ' "נהרות" ואח' - 4/2015 (מחוזי)

תביעת נזיקין כנגד חברת "נהרות" אשר ארגנה ראפטינג בנהר ואטוט בפפואה גינאה החדשה, במהלכו נהרגו 3 ישראלים, ביניהם חייקין ז"ל. בהסכם גישור אשר קיבל תוקף של פסק-דין בבית המשפט המחוזי, פוצה עיזבון המנוח בסך כולל של -.1,000,000 ₪.

עזבון המנוח אברהם וייס ז"ל נ' "איילון" חברה לביטוח

אומדן פיצויי עיזבון ותלויים בסך של -.2,770,385 ש"ח (לפני ניכוי תגמולי המוסד לביטוח לאומי), וחיוב כולל של -.1,548,400 ש"ח, לאחר הניכויים.

עזבון המנוח עודד בנבנישתי ז"ל נ' רשות הנמלים והרכבות

חיובה של "רכבת ישראל" לשאת בפיצויי עזבון מנוח שנדרס ע"י הרכבת, ונטען כי התאבד.

"מגדל" חב' לביטוח נ' עיזבון המנוח יהודה יעקב ז"ל (מחוזי)

פסיקת פיצויים בסך כולל של כ-.900,000 ש"ח בגין נזקי תלויי מנוח שנהרג בתאונת דרכים, שהפיק חלק ניכר מהכנסותיו מעבודות לא מוצהרות למס הכנסה.

עזבון המנוח משה דיאמנט נ' חנה ריף

דיון בשאלת מימון ניתוח ייחודי שנערך בחו"ל לנפגע תאונת-דרכים. האם חברת הביטוח חייבת לממן ניתוח כזה.

מגדל חברה לביטוח בע"מ נ' עזבון יעקב יהודה ז"ל (מחוזי)

אי התערבות ביהמ"ש המחוזי בערעור על פס"ד שהעריך פיצויים של תלויי מנוח, שנפטר מפגיעה בתאונת-דרכים, ופירנס את משפחתו מהכנסות לא מוצהרות בחלקן.

עזבון המנוח בוריס קלנשטיין ז"ל ואח' נ' אבנר שמילה ואח'

דיון בשאלת שעור הפיצוי בגין "נזק שאינו נזק ממון" בנפגע תאונת-דרכים שנפטר ללא קשר לתאונת-הדרכים.

נעימה שנגו ז"ל נ' עבו דוד ואח'

דיון בשאלת חישוב "נזק שאינו נזק ממון", בגין ימי אשפוז משך מספר שנים עד מות הנפגעת "עקב" תאונת-הדרכים.

עיזבון המנוח יצחקי ז"ל נ' המאגר הישראלי לביטוח רכב ("הפול")

פיצוי כולל של כ-.1,200,000 ש"ח לעיזבון מנוח שנפטר תוצאת פגיעה בתאונת דרכים בגיל צעיר, וטרם תחילת חיי עבודתו, לפי הלכת "השנים האבודות" ולפי כפל השכר הממוצע במשק.
Call Now Button