תביעות נזיקין: כדורגלן מכבי חיפה יפוצה על כך שנאלץ לסיים את הקריירה שלו

תביעות נזיקין: פיצוי שחקן מכבי חיפה על סיום הקריירה

בתביעת נזיקין שהוגשה, מכבי חיפה ושחקנה לשעבר רובן ראיוס יפצו את הכדורגלן רפי דהן וישאו באחריות על סיום הקריירה שלו

כשמספרים לנו על שופט שמחליט להעניש שחקן כדורגל שביצע עבירה חמורה, אנחנו מדמיינים שופט עם משרוקית, שולף כרטיס צהוב או אדום לכדורגלן שמולו. התמונה הזו היא הראשונה שתעלה לנו לראש, כיוון שמאז ומתמיד הורגלנו לכך שענישה על עבירות ספורט מבוצעת בתוך תחומי המגרש, ומתבטאת בהרחקה, השעיה וכדומה.

עד לאחרונה, בתי המשפט בישראל לא אפשרו תביעות נזיקין עבור פציעות שנגרמו במסגרת תחרות ספורט, מתוך הנחה שהספורטאי לקח על עצמו סיכון ידוע מראש לפציעה במהלך המשחק.

פסק דין תקדימי בתביעת נזיקין שניתן על ידי השופטת ארנה לוי ביום 31.12.19 בבית המשפט המחוזי בתל אביב שלל הנחה זו, הטיל אחריות נזיקית על השחקן הפוגע (רובן ראיוס) ועל קבוצתו בזמן האירוע (מכבי חיפה), וחייב אותם לפצות את הכדורגלן רפי דהן, שקריירת הכדורגל שלו הסתיימה כתוצאה מתיקול פראי של ראיוס.

לאחר שנעזרה בין השאר בסרטון המשחק, בעדות של שופט המשחק ובתקדימים מהדין בבריטניה – קבעה השופטת שמדובר היה בתיקול חריג, פזיז ואפילו מכוון, ועל כך ביססה את החלטתה.

פסק הדין משמש למעשה כתמרור אזהרה עבור ספורטאים ומועדוני ספורט, שחשופים כעת לתביעות נזיקין עקב פגיעות ותיקולים שנעשו בזמן משחק וכחלק ממנו, ועשויות להיות לו השפעות מרחיקות לכת על עולם הספורט הישראלי, שכן כל ספורטאי יאלץ לחשוש מההשלכות של מעשיו והתנהלותו על המגרש.

Call Now Button